HomeGroupsTalkZeitgeist

Sabit İnce Edebiyat Ödülleri

This group has become officially dormant. It happens. If you want to revive this group, or create a new group on the same topic see this page.

2009 Sabit İnce Edebiyat Yarışması

By sanatkop • 5 Kasım 2008

Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce’nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman, anı, deneme, inceleme, hikaye ve röportaj dallarında) verilecek. 1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2009 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir.


Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.


Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce’nin Doğum yıldönümü olan 28 Ağustos 2009 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday_gösterilme_tarihi ise 15 Temmuz 2009. ödülün parasal değerinin 2009 yılı için birinci olan eserlere 300 milyon lira, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi.Ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.k. 10 Gar/kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 26/3 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 20 milyon lira katılım paylarını da Ptt ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.iş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir. bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.


önemli Not: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül
ilan süresi uzamaktadır.
başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
p.k. 10 Gar/kayseri
Nazende İnce
info@ucuzhost.biz, sabitince@kozaklim.com
tel: 05053926707-0536 797 1050

****

görsel kaynak: school.discoveryeducation.com

Categories: edebiyat yarışmaları, öykü yarışmaları, şiir yarışmaları
Tags: 2009 sabit ince edebiyat yarışması, features, gündemdeki yarışmalar, sabit ince, sabit ince edebiyat yarışması

Group website: http://sites.google.com/site/sabitinceedebiyatodulleri/

Total members: 2 members

Members: NUSymphony, sabitince

Tags: None

Administrators: sabitince (creator)

There are no topics posted yet.

Search members' books

Group pictures

No group pictures

This group allows all members to add pictures.

Activity level:
Members: 2
Languages: Turkish, English
Group id: sabitnceedebiyatdlle
Created: Nov 23, 2008

RSS Feeds

Recent messages
Recent members
Recent books added
Recent groups created

 

You are using the new servers! | About | Privacy/Terms | Help/FAQs | Blog | Store | APIs | TinyCat | Legacy Libraries | Early Reviewers | Common Knowledge | 115,059,492 books! | Top bar: Always visible