HomeGroupsTalkZeitgeist
This site uses cookies to deliver our services, improve performance, for analytics, and (if not signed in) for advertising. By using LibraryThing you acknowledge that you have read and understand our Terms of Service and Privacy Policy. Your use of the site and services is subject to these policies and terms.
Hide this

Results from Google Books

Click on a thumbnail to go to Google Books.

Straffa och låta dö by Mats Olsson
Loading...

Straffa och låta dö

by Mats Olsson

MembersReviewsPopularityAverage ratingConversations
111820,536 (4)None
2018-02-05 (1) 21st century (1) crime (1) dat (1) fiction (1) journalism (1) novel (1) sex (1) Swedish (1) thriller (1)

None.

None
Loading...

Sign up for LibraryThing to find out whether you'll like this book.

No current Talk conversations about this book.

Severská detektivka s (bývalým) novinářem Harry v hlavní roli. Harry je krom všeho taky sadomasochista a po nepovedeném BDSM rande narazí v hotelu na celebritu vedle mrtvé ženy. Harry si je jistý, že celebrita ji nezabil. A z ženy se vyklube prostitutka poskytující BDSM služby. A taky, že má sesekanej zadek. A vrah se Harrymu začne ozývat. A mít narážky na spanking. A pak zemře i Harryho nepovedené rande. Taky je zabita se seřezaným zadkem.... Harry začíná pátrat: je to taková klasická detektivka, ne tak syrová jako bývají drsné severské. Harry není teda úplně superman, ale taky je to motiv, že novinář to sám vyřeší bez pomoci policie. V žánru severských detektivek slušné- čtivé, přiměřeně napínavé. Trochu mi teda chyběl víc ponor do motivů toho "trestajícího vraha"- proč zpočátku jen trestal naplácáním lehkovážné puberťačky, co podnapilé v noci stopovaly, ale pak mu stačil nepochopitelný podnět a "zlobivku" krom výprasku i zabil.
V otázce BDSM to bylo dobré: jak popisy současné doby, kdy "výprask je nový misionář" (když novinářka chce po prvnách vraždách napsat o BDSM a vyšinutých lidech, co se tomu věnují, varuje jí Harry, že v minulém čísle přece vydala článek oslavující pouta a výprasky jako milostné koření). Tak popisy výprasků a hlavně pocity-potřeby sadomasochistů. Hledání partnerky a testování míry vanilkovatosti. Popis BDSM party, která oproti modním dílům (ať už jde o erotické ženské romány, nebo "šokující" díla typu Juliet Society či Eyes Wide Shut) není plná Och momentů, tajemnosti, luxusu a krásy, ale lidi tam sou normální- tlustí, staří, víno laciné... prostě takovej Aťas:D I filmy Lupus pictures zde sklidí kritiku;)
Prostě tady je BDSM použito logicky, nepůsobí to účelovým kalkulem, ani zde není jako Zlo zel, ale ani adorace, že ho páchají jen Krásní Dokonalí Jedineční, naopak působí to velmi realisticky, byť to není nijak lechtivé, eroticky lákavé. ( )
  mountbatten | Oct 26, 2017 |
no reviews | add a review
You must log in to edit Common Knowledge data.
For more help see the Common Knowledge help page.
Series (with order)
Canonical title
Original title
Alternative titles
Original publication date
People/Characters
Information from the Swedish Common Knowledge. Edit to localize it to your language.
Important places
Important events
Related movies
Awards and honors
Epigraph
Dedication
First words
Quotations
Last words
Disambiguation notice
Publisher's editors
Blurbers
Publisher series
Original language

References to this work on external resources.

Wikipedia in English

None

Book description
Haiku summary

No descriptions found.

No library descriptions found.

Quick Links

Popular covers

Rating

Average: (4)
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4 2
4.5
5

Is this you?

Become a LibraryThing Author.

 

About | Contact | Privacy/Terms | Help/FAQs | Blog | Store | APIs | TinyCat | Legacy Libraries | Early Reviewers | Common Knowledge | 125,582,658 books! | Top bar: Always visible