Hide this

Results from Google Books

Click on a thumbnail to go to Google Books.

Openbaring by Joe Haldeman
Loading...

Openbaring

by Joe Haldeman

MembersReviewsPopularityAverage ratingConversations
611,155,701 (3.17)None

None.

None.

Loading...

Sign up for LibraryThing to find out whether you'll like this book.

De reeks “Een Nieuw Begin” moest de langverwachte opvolger worden van “De Eeuwige Oorlog”. Het sf-epos van Marvano en Haldeman stond lang geleden mee aan de wieg van de Vrije Vlucht-collectie.

In “De Eeuwige Oorlog” waren mensen en Tauranen verwikkeld in een intergalactische oorlog. Vier eeuwen later leven Mens en Tauraan in vrede. Mens, met een hoofdletter, want men beschouwt mens, met kleine letter, als anders en minderwaardig. Seksuele betrekkingen zijn intussen taboe geworden en Mens en Tauraan planten zich voort door klonen. Omdat bij het klonen allerlei zaken kunnen verkeerd lopen worden enkele mensen, met kleine letter, in een reservaat gestopt : de planeet Middenvinger. Als laatste individuen willen ze ontsnappen aan de fluweelzachte, verstikkende overheersing van de twee klonenrassen.

In de tweede aflevering besluiten honderdvijftig veteranen van de Eeuwige Oorlog en hun nakomelingen hun gevangenis te ontvluchten en vertrekken met het sterrenschip Time Warp naar de Aarde.

In “Openbaring” doen zich aan boord van de Time Warp allerlei geheimzinnige verwikkelingen voor en wanneer de mensen uiteindelijk het sterrenschip moeten verlaten en een paar enkelingen met een reddingssloep de Aarde bereiken, blijkt deze echter helemaal verlaten.

Marvano is één van de beste hedendaagse stripauteurs in Vlaanderen, maar hij bleef jarenlang wat op de achtergrond. De miskenning door het Vlaamse publiek had veel te maken met zijn exotisch stijl en zijn eigengereide verhaalkeuze. Twee jaar geleden kreeg hij erkenning door de uitreiking van de Bronzen Adhemar.

Met “Een nieuw begin” keert Marvano terug naar het begin van zijn carrière toen hij een instantklassieker publiceerde : de driedelige “Eeuwige oorlog”, een stripverwerking van het gelijknamige boek van Joe Haldeman. Haldeman schreef in dit semi-autobiografische werk zijn Vietnam-trauma’s van zich af. Hij was uitermate gecharmeerd door Marvano’s interpretatie, in zoverre zelfs dat “Een nieuw begin” reeds de derde reeks is waarvoor Haldeman het scenario verzorgt. De vorige samenwerking “Dallas Barr” was ongetwijfeld de meest commerciële reeks in het oeuvre van de stripauteur. ( )
  jvanhee | Sep 24, 2009 |
no reviews | add a review
You must log in to edit Common Knowledge data.
For more help see the Common Knowledge help page.
Series (with order)
Canonical title
Original title
Alternative titles
Original publication date
People/Characters
Important places
Important events
Related movies
Awards and honors
Epigraph
Dedication
First words
Quotations
Last words
Disambiguation notice
Publisher's editors
Blurbers
Publisher series

References to this work on external resources.

Wikipedia in English

None

Book description
Haiku summary

No descriptions found.

No library descriptions found.

Quick Links

Swap Ebooks Audio

Popular covers

Rating

Average: (3.17)
0.5
1
1.5
2 1
2.5
3
3.5 1
4 1
4.5
5

Is this you?

Become a LibraryThing Author.

 

Help/FAQs | About | Privacy/Terms | Blog | Contact | LibraryThing.com | APIs | WikiThing | Common Knowledge | Legacy Libraries | 81,883,683 books!