Author picture

Series

Works by Co Loerakker

Van nul tot nu. Dl. 2: De vaderlandse geschiedenis van 1648 tot 1815 (1986) — Illustrator — 57 copies, 1 review
Van nul tot nu. Dl. 4: De vaderlandse geschiedenis vanaf 1940 (1987) — Illustrator — 56 copies, 1 review
Van nul tot nu. Dl. 1: De vaderlandse geschiedenis tot 1648 (1982) — Illustrator — 55 copies, 2 reviews
Van nul tot nu. Dl. 3: De vaderlandse geschiedenis van 1815 tot 1940 (1986) — Illustrator — 54 copies, 1 review
Van nul tot nu. Dl. 5: De geschiedenis van het dagelijks leven (1994) — Illustrator — 32 copies, 2 reviews
De klup van Gisteren (1979) 1 copy
De dag van gisteren (1981) 1 copy
De Timballo-trein (1982) 1 copy

Associated Works

Robinson Crusoe (1719) — Illustrator, some editions — 28,867 copies, 360 reviews
Ogen op steeltjes — Illustrator, some editions — 14 copies

Tagged

Common Knowledge

Birthdate
1949-04-11
Gender
male
Nationality
Netherlands
Birthplace
Haarlem, The Netherlands
Associated Place (for map)
Haarlem, The Netherlands

Members

Reviews

8 reviews
In de eerste vier delen is de geschiedenis uit de doeken gedaan zoals wij deze kennen via voornamelijk politieke gebeurtenissen. In dit vijfde deel gaat het juist om de geschiedenis in Nederland van de gewone man en komen er vier onderwerpen aan bod: wonen, eten, straffen en seks (dat consequent met een x wordt geschreven) door de eeuwen heen.

De tekeningen zijn weer een lust voor het oog. De uitdrukkingen van de gezichten, de expliciete houdingen en de uitgesproken karikaturen brengen de show more emoties duidelijk tot leven. Op vele plaatjes is er ook nog wat gaande op de achtergrond waardoor snel er met je oog er overheen gaan, jezelf zwaar tekort doen is.
Tussen de verschillende onderwerpen door zijn tekeningen geplaatst die de hele twee bladzijden beslaan. Dat zijn ware zoekplaatjes waar je echt even voor kunt gaan zitten om te doorgronden wat daarop allemaal gaande is. Wel jammer dat de vouw in het midden een deel van dit plezier wegneemt omdat deze het kijken bemoeilijkt. Dat daar in al die jaren nog steeds geen oplossing voor gevonden is, vind ik een raadsel.

Naast de beeldgrappen stikt het in het boek ook van de woordgrappen. Als je daarvan houdt, is het vast een must maar ik had zelf na een paar er wel genoeg van en begon het erg flauw te vinden. Dat is eigenlijk het enige minpuntje want verder is het zeer vermakelijk en ook nog eens informatief.
show less
½
Ik vind geschiedenis een lastig vak wat vaak niet interessant wordt verteld. Maar deze strip was ontzettend leuk! Door middel van leuke plaatjes en grappige teksten werd de geschiedenis van Nederland weergeven. In deel 5 (ik heb alle delen thuis liggen) gaat het over de laatste tijdvak Computer & Televisie. Er worden vooral veel veranderingen in de tijd weergeven. Omdat ik geschiedenis niet heel leuk vind vond ik het een matig boek. Hoewel het op een leuke manier verteld wordt lees ik het show more liever niet. show less

Statistics

Works
9
Also by
4
Members
258
Popularity
#88,949
Rating
½ 3.6
Reviews
7
ISBNs
20

Charts & Graphs