Picture of author.

Annegreet van Bergen

Author of Gouden jaren

9 Works 192 Members 6 Reviews

About the Author

Image credit: Annegreet van Bergen - Photo: © Annaleen Louwes

Works by Annegreet van Bergen

Tagged

Common Knowledge

Canonical name
Bergen, Annegreet van
Legal name
Bergen, Annegreet van
Birthdate
1954-01-29
Gender
female
Education
Universiteit van Amsterdam (Economie)
Occupations
econoom
journalist
essayist
columnist
Short biography
Annegreet van Bergen (Enschede, 29 januari 1954) is een Nederlandse journaliste en schrijfster.
Van Bergen studeerde in Amsterdam. Als journaliste schreef Van Bergen over economie in o.a. de Volkskrant en Elsevier. Ze verhuisde in 1999 naar Voorburg. Sinds 2005 woont zij in Zutphen en schrijft wekelijks een column in De Stentor, editie Zutphen/Lochem.
Nationality
Netherlands
Birthplace
Enschede, The Netherlands
Places of residence
Enschede, The Netherlands
Amsterdam, The Netherlands
Voorburg, The Netherlands
Zutphen, The Netherlands
Associated Place (for map)
The Netherlands

Members

Reviews

11 reviews
In 1952 deelde ik een stofzuiger met mijn schoonmoeder. `In 1961 zond de televisie 24 uur uit per week. `In 1965 moesten we naar de buren om te bellen. Gouden jaren vertelt het verhaal van de ongekende naoorlogse groei die ons leven op alle fronten heeft veranderd. De wekelijkse teil werd een dagelijkse douche, het papieren loonzakje een digitale bankrekening en de boterham met tevredenheid een broodje gezond. Vertrouwde beroepen verdwenen, nieuwe deden hun intrede. Wie had er in de jaren show more vijftig al gehoord van mondhygiëniste of activiteitenbegeleider? Gouden jaren staat vol met herkenbare anekdotes, scherpe observaties en schitterende foto s. Het laat zien hoe compleet anders ons leven er een halve eeuw geleden uitzag en dat we rijker zijn geworden dan we ooit voor mogelijk hadden gehouden. show less
Een aardig kijk- en bladerboek, nostalgie. Op den duur wel erg veel feitjes.
Dit is precies wat je krijgt als je een babyboomer over babyboomers laat schrijven. Niet te doen dit boek. Het begon nog wel aardig, met wat quotes van mensen uit die tijd, maar zodra het over transport etc begon ben ik echt afgehaakt. Leuk dat Schiphol met x procent is gegroeid, maar wat hadden de mensen er zelf aan?

Dit had óf een boek moeten worden met keiharde cijfers, óf een boek waar meer de sociale kanten van al deze veranderingen aan het licht komen. Verder geen woord over show more gastarbeiders of wat dan ook, en toen het over Kamp Westerbork ging (waar het nota bene over timmerhout ging), werd Kamp Schattenberg geen seconde genoemd.

Oh en natuurlijk tranen van het lachen omdat een meneer verkondigt dat zijn pensioen zo kut is omdat hij maar vier weken op wintersport kan, vier weken op zomervakantie met de caravan en nog een paar keer per jaar op stedentripjes.

Cry me a fucking river.
show less
‘In 1952 deelde ik een stofzuiger met mijn schoonmoeder.’
‘In 1961 zond de televisie 24 uur uit – per week.’
‘In 1965 moesten we naar de buren om te bellen.’

Gouden jaren vertelt het verhaal van de ongekende naoorlogse groei die ons leven op alle fronten heeft veranderd. De wekelijkse teil werd een dagelijkse douche, het papieren loonzakje een digitale bankrekening en de boterham met tevredenheid een broodje gezond. Vertrouwde beroepen verdwenen, nieuwe deden hun intrede. Wie had show more er in de jaren vijftig al gehoord van mondhygiëniste of activiteitenbegeleider?

Gouden jaren staat vol met herkenbare anekdotes, scherpe observaties en schitterende foto’s. Het laat zien hoe compleet anders ons leven er een halve eeuw geleden uitzag en dat we rijker zijn geworden dan we ooit voor mogelijk hadden gehouden.
Bron: http://www.bol.com/nl/p/gouden-jaren/9200000025959485/
show less

Lists

Awards

You May Also Like

Associated Authors

Statistics

Works
9
Members
192
Popularity
#113,796
Rating
½ 3.4
Reviews
6
ISBNs
20
Languages
1

Charts & Graphs