Picture of author.

About the Author

Series

Works by A.Th. van Deursen

Bavianen en slijkgeuzen (1974) 30 copies, 1 review
Historie van Groningen : stad en land (1981) — Author — 13 copies
Het dagelijks brood (1978) 6 copies
De eeuw in ons hart (1991) 5 copies
Volkskultuur (1978) 5 copies
Volk en overheid (1979) 4 copies
Hel en hemel (1978) 4 copies
De stille luyden (1994) — Author — 2 copies
Vrede, vrijheid, vaderland (1998) — Author — 1 copy

Associated Works

History of the Low Countries (1993) — Contributor — 151 copies
Rembrandt: The Master and His Workshop: Drawings and Etchings (1991) — Contributor — 95 copies, 1 review
Geschiedenis van Drenthe (1985) 11 copies
Mythe & werkelijkheid (1979) — Author — 6 copies
C. S. Lewis honderd jaar (1998) — Contributor — 5 copies
Balthasar Bekker (1634-1698) — Contributor — 2 copies
125 jaar Vrije Universiteit (2006) — Contributor — 2 copies
De Antirevolutionaire Partij, 1829-1980 (2001) — Contributor — 2 copies
Een niet bestaand probleem? — Contributor — 1 copy

Tagged

Common Knowledge

Canonical name
Deursen, A.Th. van
Legal name
Deursen, Arie Theodorus van
Birthdate
1931-06-23
Date of death
2011-11-21
Gender
male
Organizations
Vrije Universiteit Amsterdam
Relationships
Deursen, A. van (father)
Short biography
Zoon van Dr. A. van Deursen, schrijver Beknopte Bijbelse Aardrijkskunde
Nationality
Netherlands
Birthplace
Groningen, Netherlands
Place of death
Oegstgeest, Netherlands
Burial location
Katwijk, Netherlands
Associated Place (for map)
Netherlands

Members

Reviews

10 reviews
De auteur lijkt een bewoner van Nederland in de Gouden eeuw die heel rustig verslag geeft over deze flamboyante tijd. Hij legt ons geduldig uit hoe gebeurtenissen zijn ontstaan, weet heel goed hoofd-en bijzaak gescheiden te houden en de context waarin alles plaats kon vinden begrijpelijk neer te zetten. Zo ontstaat begrip zonder goedkeuren van toen normale, maar nu helemaal foute beslissingen (vb. slavernij). Maar ook laat het zien hoe bijzonder Nederland was in die tijd, en hoe de show more vooruitgang en bloei juist te danken waren aan het openstellen van grenzen, aan tolerantie en zo niet begrip, dan toch ruimte voor iedereen om eigen keuzes te maken. Waardes die nu afgeschreven lijken in deze tijd...verloochenen we onze volksaard juist door er zo star naar op zoek te gaan en vreemde invloeden buiten te sluiten? Dat is de vraag die na het lezen van dit boek overblijft. show less
erg mooie editie (2010) met schitterende reproducties van schilderijen en tekeningen van de hoofdfiguren uit die tijd. Een van mijn favoriete auteurs; dus na een paar verplichte boeken voor mijn leesclubs deze weken zal ik eraan beginnen. Niet dat de inhoud me erg aan zal staan, maar Van deursen wist het allemaal zo goed te schetsen en uit te leggen.
Ik zoek eigenlijk Van deursen als solo auteur over willem van Oranje.. Dit is meer een plaatjes boek en die 2e auteur lijkt me niet zo geweldig.

Lists

You May Also Like

Associated Authors

Coen Tamse Editor

Statistics

Works
43
Also by
12
Members
480
Popularity
#51,407
Rating
½ 3.6
Reviews
4
ISBNs
66
Languages
1

Charts & Graphs